שאלות כלליות

אם יש לי גודל חיבור חשמל קטן יותר מגודל המערכת שאני רוצה להקים, האם החיבור הקיים בגודל מתאים הוא תנאי לרישום או שניתן להירשם על מה שיש ולהגדיל במקביל או לאחר הכניסה למכסה?

גודל חיבור קיים בהספק התואם את המיתקן המבוקש הוא תנאי מקדים לרישום. רשות החשמל פרסמה הצעת החלטה לשימוע בעניין שילוב מתקנים ברשת החלוקה, במסגרתה הוצעה אפשרות להגיש בקשה משולבת להגדלת חיבור ושילוב מתקן. עד קבלת החלטה בנושא זה, נדרש להגדיל את החיבור טרם הגשת הבקשה לשילוב המתקן.

מי ואיך משלמים ליצרן הסולארי את התעריף לפי ייצור ואיך משלמים?

חברת החשמל משלמת את הכסף ליצרן הסולארי באמצעות העברה בנקאית. יצרן סולארי ביתי – במידה והיצרן הסולארי הינו שכיר, ההעברה תתבצע עד 60 יום מרגע שליחת חשבון הזיכוי בעבור ייצור חשמל דו חודשי (גובה הזיכוי מגיע יחד עם קבלת חשבון חשמל הצריכה הרגיל – דו חודשי), במידה והיצרן הסולארי הינו עוסק מורשה או פטור, הכסף …

מי ואיך משלמים ליצרן הסולארי את התעריף לפי ייצור ואיך משלמים? לקריאה »

מהם תנאי הבסיס להתקנת מערכת סולארית?

א. חיבור תקני קיים וקבוע לרשת החשמל הארצית המותאם לגודל המתקן הרצוי בצד AC ומספר צרכן חברת החשמל. ב. המבנה המדובר הינו מבנה בעל היתר בנייה וטופס 4. ג. מערכת חשמל הקיימת באתר תקינה ובהתאם לחוק החשמל ותקנות הבטיחות. ד. גג תקין ויציב המאפשר פריסת מערכת סולארית כפוף לבדיקת קונסטרוקטור.

האם ניתן לבטח את המערכת?

חברות הביטוח מציעות היום כיסוי ביטוחי למערכות סולאריות במסגרת ביטוח משלים. הכיסוי הביטוחי כולל נזקי שבר, מזג אויר וביטוח כנגד אובדן הכנסה במקרה של צורך בתיקון.

מה התחזוקה הנדרשת למערכת?

זה היתרון הגדול של מערכת סולארית, השמש עושה את העבודה לבד, המערכות עמידות ואמינות לאורך שנים, לכן תחזוקת המערכת היא מינימאלית. התחזוקה העיקרית שיש לבצע, הינה ניקוי הפאנלים 5-3 פעמים בשנה (תלוי במיקום הג”ג ותנאי השטח), וזאת כדי למקסם את תפוקת החשמל מהמערכת. כמו גם, יש לבצע בדיקה חשמל שנתית וטיפולים מונעים. חברת גרינקו אנרג’י מציעה חבילות אטרקטיביות לתחזוקת המערכת.

מהי האחריות על הציוד הכלול?

"פאנלים וממירי מתח הם המרכיב המשמעותי במערכת סולארית, לכן חשוב לבחור פאנלים וממירים עם נציגות בארץ, וזאת כדי להבטיח אחריות אמינה. אנו מציעים מערכות עם אחריות מלאה של 10 שנים לפאנלים ולממירים, ואחריות נוספת על תפוקת הפאנלים של 90% מההספק המקורי למשך 15 שנה, ואחריות לתפוקה של 85% למשך 25 שנה. הירידה בתפוקה מחושבת בצורה לינארית, ונלקחת בחשבון במודל העסקי. האחריות היא משולשת: …

מהי האחריות על הציוד הכלול? לקריאה »

האם תעריפי החשמל צפויים להשתנות?

בשנים האחרונות עלה מחיר החשמל בישראל ובעולם, בגלל עליות במחירי רכיבי הייצור בעיקר, דבר שעובד לטובת הסדרת מונה נטו. יחד עם זאת, מחירי החשמל מושפעים מכוחות מנוגדים ולכן קיים חוסר בהירות מה צופן העתיד לגבי מחירי החשמל. מצד אחד, לפי הערכות של מומחים לחברת חשמל יש חובות עצומים, השקעות גדולות ורפורמה בפתח אשר מצריכים עלייה במחירי החשמל. מצד שני, קיימת טענה …

האם תעריפי החשמל צפויים להשתנות? לקריאה »

Call Now Button