מערכות סולאריות עיסקיות

יש לי חנות בשטח מסחרי במבנה משותף, חוץ ממני קיימים עוד מספר עסקים שונים כאשר לכל אחד מאיתנו יש חיבור נפרד מול חברת החשמל. האם כל אחד מאיתנו יכול להקים מספר מערכות בהספק 100 קילוואט כל אחת על גג משותף זה?

אם הגג מוצמד בטאבו בין העסקים השונים בבניין אז אין מניעה שכל עסק יקים מיתקן על שטח הגג שמוקצה לו ואשר יחובר ללוח שלו. אחרת אפשר להקים רק מתקן אחד על הגג, שיחובר למי שמוקצה לו הגג.

אם יש לי גודל חיבור חשמל קטן יותר מגודל המערכת שאני רוצה להקים, האם החיבור הקיים בגודל מתאים הוא תנאי לרישום או שניתן להירשם על מה שיש ולהגדיל במקביל או לאחר הכניסה למכסה?

גודל חיבור קיים בהספק התואם את המיתקן המבוקש הוא תנאי מקדים לרישום. רשות החשמל פרסמה הצעת החלטה לשימוע בעניין שילוב מתקנים ברשת החלוקה, במסגרתה הוצעה אפשרות להגיש בקשה משולבת להגדלת חיבור ושילוב מתקן. עד קבלת החלטה בנושא זה, נדרש להגדיל את החיבור טרם הגשת הבקשה לשילוב המתקן.

כמה צריך לשלם על התשלומים הקובועים?

להלן תעריפי התשלומים הקבועים (מעודכנים נכון לשנת 2018) השונים לפי המסלולים, בהמשך יש הסבר על מה וכמה יגבו דמי החיוב לכל אחד מהמסלולים: דמי איזון: מונה נטו ביתי אחיד – תשלום ע"ס 1.5 אג' עבור כל קוט"ש שהמערכת הסולארית מייצרת, היות במונה נטו ביתי חברת החשמל לא יכולה לדעת במדיוק כמה המערכת הסולארית ייצרה, אז …

כמה צריך לשלם על התשלומים הקובועים? לקריאה »

למי ואיך משלמים את התשלומים הקבועים?

לחברת החשמל. בדיקות מתקן סולארי וארון מנייה – חברת החשמל שולחת שובר תשלום באותו ניתן לשלם באמצעות מוקד 103 של חברת החשמל או בקופה של חברת החשמל במחוז הצרכן. כמו כן יש להתעדכן מעת לעת בתעריפים המעודכנים ע"י רשות החשמל. דמי חיוב (דמי איזון, דמי שימוש ברשת, דמי גיבוי ועלויות מערכתיות) דמי החיוב מנוכים אוטומטית …

למי ואיך משלמים את התשלומים הקבועים? לקריאה »

האם יש תשלומים נוספים שעלי לשלם לחברת החשמל בגין המערכת הסולארית?

כן. יש תשלום חד פעמי לחברת החשמל בגין בדיקת המתקן וחיבור מונה חדש – כ1500 ₪ במידה והמתקן מעל 100 אמפ (67 קילו ממירים), יש צורך בהתקנת ארון מניה ע"י חברת החשמל ועלותו כ-21,000 ₪ + מע"מ. כמו כן, יש תשלומים קבועים: דמי איזון, דמי שימוש ברשת, דמי גיבוי ועלויות מערכתיות.

מי ואיך משלמים ליצרן הסולארי את התעריף לפי ייצור ואיך משלמים?

חברת החשמל משלמת את הכסף ליצרן הסולארי באמצעות העברה בנקאית. יצרן סולארי ביתי – במידה והיצרן הסולארי הינו שכיר, ההעברה תתבצע עד 60 יום מרגע שליחת חשבון הזיכוי בעבור ייצור חשמל דו חודשי (גובה הזיכוי מגיע יחד עם קבלת חשבון חשמל הצריכה הרגיל – דו חודשי), במידה והיצרן הסולארי הינו עוסק מורשה או פטור, הכסף …

מי ואיך משלמים ליצרן הסולארי את התעריף לפי ייצור ואיך משלמים? לקריאה »

מהם תנאי הבסיס להתקנת מערכת סולארית?

א. חיבור תקני קיים וקבוע לרשת החשמל הארצית המותאם לגודל המתקן הרצוי בצד AC ומספר צרכן חברת החשמל. ב. המבנה המדובר הינו מבנה בעל היתר בנייה וטופס 4. ג. מערכת חשמל הקיימת באתר תקינה ובהתאם לחוק החשמל ותקנות הבטיחות. ד. גג תקין ויציב המאפשר פריסת מערכת סולארית כפוף לבדיקת קונסטרוקטור.

Call Now Button