ראשי / כתבות ומאמרים / רפורמת הפרגולות

רפורמת הפרגולות

אושרה “רפורמת המרפסות”

מערכות פוטו-וולטאיות על גגות עד 50 KW ללא צורך בהיתר בניה

שר הפנים חתם בחודש יוני 2014 על נוסח תקנות התכנון והבניה (עבודות ומבנים הפטורים מהיתר).

 

מה משמעות הרפורמה?

מדובר במהפכה של ממש בעולם התכנון שמשקפת את הרצון לקדם בניה קלה ע”י דיווח בלבד לוועדות התכנון.
התקנות המאפשרות פטור היתר בנייה יאפשרו ביצוע של מספר גדול של סוגי עבודות בנייה. אחת מהן היא הקמת מתקנים סולארים ( פוטו-וולטאיים) עד הספק של 50 קילו-וואט על גגות.
עד כה, כדי להקים מערכתם פוטו-וולטאית,(גם בהספקים של עד 50 קווט – מערכות ביתיות ועסקיות קטנות) היה נדרש להשיג היתרי בנייה מהועדה לתכנון ובניה. בזמן הקרוב תעלה לאתר משרד הפנים מערכת שתפרט אילו מתקנים נכללים בפטור מהיתר. מטרת של הרפורמה היא להאיץ את תהליכי התכנון והרישוי.

 

 

האם הרפורמה רלוונטית עבורך?

רפורמה זו רלוונטית לכל מי שרוצה להתקין מתקן פוטו ולטאי ביתי (עד 15 קווט) או עסקי קטן (עד 50 קווט) על גג מבנה כגון בית , סככה , מבנה תעשייה , לול , רפת וכל גג בעל שטח מתאים.
כל צרכנים המתאימים לתנאים אלו יכלו ליהנות ממערכת פוטו ולטאית שמיצרת חשמל לצריכה עצמית (הסדרת מונה נטו) או למכירה לרשת (הסדרה תעריפית ביתית או עסקית) וזאת בתהליך קצר יותר ופחות רווי קשיים. יש לציין שעדיין נדרש היתר מחברת חשמל למתקן כיוון שהוא מחובר לרשת החשמל.
מערכות מעל 50 קווט עדיין ידרשו להיתרי בנייה.

 

רשות החשמל מברכת על הרפורמה

תגובת רשות החשמל: “אנו מברכים על שינוי התקנות המתהווה בנוגע להליכים הסטטוטוריים להקמת מתקנים סולאריים על גגות.
תיקון זה משתלב במגמת הדה-רגולציה אשר מובילה רשות החשמל מאז שנת 2013 בתחום האנרגיה המתחדשת, עת פורסם הסדר מונה נטו לראשונה. הסדר זה פטר את הצרכנים המבקשים להקים מערכות ליצור חשמל לצריכה עצמית מכל הליך של רישיון ייצור וקבלת תעריף מותנה, ולמעשה מזער את התערבות הרגולטור בתהליך להיבטים טכניים והנדסיים של בדיקה וחיבור לרשת (לצד קביעת מנגנון התחשבנות עודפים-חוסרים של הצרכנים וחברת החשמל). הרשות מעריכה כי שינויים מצטברים אלו יסייעו רבות למתקנים קטנים להשתלב בהסדרה, ולהשגת יעדי הממשלה בתחום ייצור חשמל מאנרגיות מתחדשות”.

 

לקישור למסמך התקנות לחצו כאן
קישור לכתבת YNET בנושא – לחצו כאן

כתבות שעשויות לעניין אותך

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Call Now Button